A A A

Avaleht

 

Miks valida õhusoojuspump

 

Täna lihtsalt ei ole ühtegi teist küttesüsteemi, mis oleks hinna ja mugavuse ning hilisema püsikulu poolest soodsam kui õhusoojuspump.


Kuidas valida õhusoojuspumba võimsust?

 

 Peamised tegurid, millega tuleb õhusoojuspumba valikul arvestada, on:

-eramu suurus,eramu soojustus ja kuhu on tehniliselt võimalik paigaldada soojuspumba siseseade
-millise kütteliigiga õhusoojuspumpa kombineeritakse

Soojuspumba nominaalvõimsus/ max. võimsuss

Hea soojustus

Keskmine soojustus

Halb soojustus

3,6 kW / 6,1 kW

110 m2

70 m2

36 m2

4,8 kW / 6,7 kW

150 m2

100 m2

48 m2

6,0 kW / 8,4 kW

180 m2

120 m2

60 m2

 

Mis on õhk-õhk soojuspump?

 

Õhk-õhk soojuspump on kaasaegne tehnoloogia säästlikuks kütmiseks ja jahutamiseks, kusjuures ei jahutamise ega kütmise protsessis ei toimu energia tootmist vaid toimub energia pumpamine. Jahutamisel pumbatakse soojus ruumist välisõhku ja kütmisel pumbatakse soojus välisõhust ruumi.

 

Mis on COP?

 

Kasutegur ehk COP on arv, mis näitab ära, mitu korda annab seade rokem soojusenergiat võrreldes kulutatud elektrienergiaga. Seega, mida suurem on COP seda suurem on sääst ehk kui COP on 4,4 siis järelikult tootis soojuspump 1kWh elektiga 4,4kWh soojust.

 

Kus kasutada inverteriga õhusoojuspumpa?

 

 Inverter õhusoojuspump sobib hästi kütteks majas, kus on õli- või elektriküte, siis on soojuspump üks parimatest lahendustest küttekulude kokkuhoidmiseks. Kui majas on ahjuküte, tagab õhusoojuspump eelkõige mugavuse, sest siis pole tarvis enam iga päev ahju kütta.

 

 

Kui palju kasutab õhusoojuspump elektrit?

 

Inverteriga õhusoojuspumba elektrikulu, olenevalt seadme võimsusest,on 200-1200 kW kuus. 

 

Kui kaua võtab aega õhusoojuspumba paigaldus?

 

 Reeglina läheb ühe seadme paigaldamisega aega 1 päev. Kui tegemist on uue ehitatava hoonega, siis läheb seadme paigaldamisega rohkem aega, sest siis tuleb paigaldamisel arvestada ehitusgraafikuga. Samas on uues ehitatavas eramus võimalik seadmele valida parem asukoht ning torud seina sisse paigaldada.

 

Kuhu paigaldada välisseade?

 

 Kõige parem on välisseade paigaldada raamiga maapinnale. Siis on kindel, et vibratsioon hoonesse edasi ei kandu. Kõige suuremad riskid vibratsiooni kandumisel on välisseadme paigaldusel puitseinale. Tihti aga on see ainus võimalus ning siis tuleb jälgida, et välisseadme konsoolile oleks alla paigaldatud külmakindlad vibratsioonipuksid.Seadet ei ole lubatud välisseinale paigaldada kõrgemele  kui 1 meeter maapinnast. Samuti ei tohi seadet paigaldada katusele. Kui klient seda siiski soovib, siis jäävad asukohvalikuga seotud riskid kliendi kanda.

 

 

 

12897